بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

1400/05/13 393

شما تنها کسی نیستید که به دنبال ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان و زبان شناسان (افرادی که زبان می آموزند) سالها در تلاشند تا آن را پیدا کنند.

 

مطالعات زیادی در مورد چگونگی پردازش مغز ما نسبت به زبانهای مختلف و یادگیری زبان، به ویژه در کودکان (که به نظر می رسد در یادگیری زبان های جدید دغدغه ی کمتری دارند) انجام شده است.

 

اما مسئله اینجاست که بسیاری از مطالعات متناقض هستند. بدان معنی که آنها چیزهای متضادی می گویند. برخی مطالعات می گویند که یک راه بهترین است، در حالی که مطالعات دیگر می گویند روش دیگری بهتر عمل می کند.

 

در حقیقت، ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. چرا؟ به خاطر خودتان! شما البته مثل همه زبان آموزان انگلیسی نیستید. مواردی مانند سن، مکان، تجربه یادگیری گذشته، زمان در نظر گرفته شده برای  یادگیری، خلاقیت و بسیاری از عوامل دیگر بر نحوه یادگیری شما تأثیر می گذارد.

 

هنگام گوش دادن به کتاب صوتی ممکن است بهترین چیزها را بیاموزید، اما دوست شما ترجیح دهد یک کلاس حضوری و عینی را بگذراند. ممکن است از کتابهای درسی انگلیسی چیزهای زیادی بدست آورید، یا هر هفته بیشترین بازدید را از تماشای یک فیلم انگلیسی داشته باشید.

 

جواب این که چگونه یاد می گیرید، از چه چیزهایی لذت می برید و چگونه فکر می کنید بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی شما را مشخص می کند.

 

قبل از اینکه به روش ها بپردازیم ، در اینجا چند خبر خوب آورده شده است: مهم نیست که شما تاکنون برای یادگیری چه کاری انجام داده اید، برای تحقیقات هیچ وقت دیر نیست و اگر قبلا هر روش یادگیری را امتحان کرده و جواب نگرفته اید، می توانید روش جدیدی را انتخاب کنید.

 

این کار باعث نمیشود که از صفر شروع کنید بلکه حتی باعث می شود دانش قبلی شما از زبان انگلیسی بهتر و بهتر شود.

 

 

برخی از آسانترین و بهترین روش ها و نکات مهم در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی

 

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اما وقتی با این مشکل مواجه شدید، تمام تلاش و زمانی که صرف مطالعه این زبان می کنید ارزش آن را خواهد داشت. با تسلط به زبان انگلیسی، از سفر لذت بیشتری خواهید برد.

 

همچنین لازم نیست منتظر بمانید تا آخرین کتاب پرفروش یا فیلم هالیوود به زبان مادری شما ترجمه شود تا از آنها لذت ببرید. برای کمک به شما در این کار، در اینجا چند نکته عملی در مورد نحوه یادگیری موثر انگلیسی آورده شده است.

 

1. عبارات را مطالعه کنید نه کلمات

 

وقتی انگلیسی یا هر زبانی را برای فراگیری آن می خوانید، نباید تنها کلمات را یاد بگیرید زیرا حفظ آنها بدون ساختار متنی منطقی نیست. در عوض، شما باید کل عبارات را مطالعه کنید. اگر معنای کلمات را بدانید و نحوه استفاده از آنها را در جمله بکار ببرید بسیار راحت تر است.

 

2. با گوش دادن یاد بگیرید

 

در حالی که خواندن کتاب های درسی می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند، نباید فقط به آنها اعتماد کنید. کتاب های درسی برای آموزش دستور زبان و واژگان بسیار مناسب هستند، اما ممکن است در هنگام انجام مکالمه خیلی کمکی نکنند.

 

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه انگلیسی صحبت کنید، با گوش دادن یاد بگیرید و نه با خواندن. با گوش دادن به اطلاعات بیشتر، می توانید واژگان و دستور زبان مفیدی را یاد بگیرید بدون اینکه حتی آنها را بفهمید یا به خاطر بسپارید.

 

3. با یک آزمون تعیین سطح، ببیند دقیقا در کجای مسیر قرار گرفته اید

 

قبل از شروع هر برنامه یادگیری زبان انگلیسی، اطلاع از سطح مهارت فعلی شما در زبان بسیار مهم است زیرا این سطح نوع برنامه ای را که باید دنبال کنید تعیین می کند. برای مثال اگر سطح شما در سطح متوسط یا پایین تر باشد یک برنامه جامع انگلیسی است و یک برنامه یادگیری سفارشی برای سطح متوسط به بالا و بالاتر دارد.

 

کمیت یا کیفیت؛ مسئله این است...

 

4. کیفیت را بر کمیت اولویت دهید

 

وقتی نوبت به یادگیری زبان انگلیسی می رسد، همه چیز در مورد کیفیت بیش از کمیت است. به جای یادگیری ده ها کلمه جدید در مدت زمان کوتاه، باید روی یادگیری یک کلمه تمرکز کنید و ده ها بار آن را تکرار کنید. این باعث می شود که از اضافه بار اطلاعات رنج نبرید.

 

 

علاوه بر این، این استراتژی به شما امکان می دهد معنی کلمات و عبارات را در اعماق مغز خود قرار دهید. در نتیجه ، آنها را به راحتی فراموش نخواهید کرد.

 

5. گرامر را با داستان های "نقطه نظر" یاد بگیرید

 

یکی از بهترین راه های یادگیری دستور زبان گوش دادن به داستان های کوتاه است که در زمان های مختلف گفته می شود. این به شما کمک می کند تا دستور زبان انگلیسی خود را به صورت خودکار و به طور طبیعی بهتر کنید.

 

به عنوان مثال، اگر داستانی با این جمله شروع شود: "من موز را دوست ندارم اما می خواهم یکی بخورم"، داستان دیگر باید این باشد: "من موز را دوست نداشتم اما می خواستم یکی از آن را بخورم."

 

6. گوش دهید و پاسخ دهید، گوش ندهید و تکرار کنید

 

اگر می خواهید فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، از استراتژی مورد استفاده در کتابهای درسی انگلیسی، "تکرار بعد از بیان عبارات" استفاده نکنید. به جای اینکه ذهن و روان کلمات یا عبارات گفته شده توسط گوینده را طوطی وار تکرار کنید، باید به سوالات پرسیده شده پاسخ دهید.

 

به عنوان مثال، اگر به پادکست یا ویدیویی گوش می دهید، هر 20 تا 30 ثانیه مکث کنید و خلاصه ای از گفته ها ایجاد کنید.

 

7. یک درس آنلاین بخوانید

 

دوره های آنلاین آیلتس و انگلیسی زیادی در اینترنت وجود دارد. جستجوی سریع در google لیستی از ارائه دهندگان آموزش را به شما نشان می دهد. یکی از راه های کاهش هزینه، تکمیل دروس با یک برنامه خودآموز آنلاین انگلیسی است. به طور کلی شما با استفاده از برنامه آنلاین برای تکمیل کلاسهای مداوم خود بیش از 50٪ از صرفه جویی در هزینه استفاده خواهید کرد.

 

کلام آخر...

 

به یاد داشته باشید که هیچ یک روش درست برای انجام کارها وجود ندارد. برخی از نکات و ایده ها را در اینجا استفاده کنید یا چند مورد را با هم ترکیب کنید. آزمایش کنید تا زمانی که یک روش متناسب با زندگی روزمره و سبک یادگیری خود را پیدا کنید!
 

  • هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است