چگونه در یک ماه نمره بالا در آیلتس بیاوریم؟

1401/01/28 584

چطور در یک ماه نمره بالا در آیلتس کسب کنیم یا چگونه در یک ماه برای آیلتس آماده شویم از رایج ترین سوالات داوطلبان این آزمون می باشد. اگرچه، واقعیت این است که صرف زمان و تلاش بیشتر برای آمادگی آیلتس به شما کمک می کند تا نمره بالاتری را کسب کنید، اما با این وجود، برخی از افراد هنگام آماده شدن برای آزمون آیلتس با محدودیت زمانی مواجه هستند.

مطالعه بیشتر: نکات آزمون آیلتس + کارهایی که باید در روز امتحان انجام دهید

به طور کلی، داوطلبان آزمون آیلتس دارای زمینه های مختلف شغلی و آکادمیک هستند. از این رو، برای برخی افراد، به ویژه افرادی که شاغل هستند، کمبود زمان یک محدودیت بوده و آنها برای آماده سازی برنامه روزانه خود، به دنبال برنامه های یک ماهه آیلتس می باشند. 

در ادامه مقاله نکات و اطلاعات مفید در رابطه با آمادگی آیلتس و ساختار یک برنامه تحصیلی آیلتس به مدت 1 ماه و در نهایت به دست آوردن نمره بالا در آیلتس را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

نمره بالا در آیلتس با برنامه ریزی و مطالعه

قبل از اینکه در مورد نکات مهم برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس در یک ماه صحبت کنیم، باید بدانیم که چرا داشتن یک برنامه منظم برای مطالعه ضروری است. در ادامه با چندین نکته که به ما در مورد اهمیت داشتن این برنامه می گویند آشنا خواهیم شد:

نکته اول اینکه هیچ برنامه تحصیلی استانداردی برای آمادگی برای آیلتس وجود ندارد. در حقیقت، شما می توانید یک برنامه منظم را با توجه به نیازهای شخصی و راحتی خود تنظیم نمایید. 

دومین نکته این است که اگر به دلیل محدودیت زمانی و مشغله های زیاد، فرصت این کار را ندارید، می توانید با دوره های آنلاین آیلتس همراه شوید و با مدیریت زمان و در اسرع وقت، مهارت های مورد نیاز را به دست آورید

به طور کلی، اگر زمان کافی برای برنامه ریزی ندارید، مطمئن شوید که هر روز و هر زمانی که فرصت به دست می آورید تمرین می کنید و همین امر شما را قادر می سازد به نمره های بالا در آیلتس برسید.

بهترین برنامه برای کسب نمره بالا در آیلتس

اگر در حال حاضر به سطح بالایی از زبان انگلیسی تسلط داریدB2-C1)،  فقط باید با بهره گیری از چند تکنیک، نکات مناسب را یاد بگیرید و روزانه آنها را در آزمون های عملی به کار ببرید تا امتیاز یا همان نمره بالا در یک ماه را کسب کنید.

برای تمرین در منزل می توانید تست های تمرینی Cambridge IELTS 12-8 را دانلود یا خریداری کنید. همچنین می توانید نکات امتحانی را با استفاده از IELTS Target Band 7: How to Maximize Your Score، The Official Cambridge Guide to IELTS یاد بگیرید.

همانطور که می دانید به دست آوردن نمره بالا در آیلتس، نیازمند 4 مهارت می باشد: (صحبت کردن، گوش کردن، خواندن و نوشتن) Reading، Listening، Writing و Speaking. اگر در هر مهارت خاصی ضعیف هستید، باید بیشتر روی آن تمرکز کنید. به عنوان مثال، نمره آیلتس ریدینگ شما 5.5 است در حالی که سایر مهارت ها بیش از 6.0 هستند، پس باید سعی کنید مهارت های ریدینگ خود را با استفاده کتاب هایی که در زمینه وجود دارند تقویت کنید. 

علاوه بر کتاب، برخی از دوره های آنلاین هستند که می توانند برای کسب نمره بالا در آیلتس در یک ماه، راه حل های نوآورانه ای را به شما ارائه دهند. برای مثال یکی از بهترین دوره ها، دوره های آنلاین پل آیلتس است که شامل ویدیوهای آموزشی گام به گام برای هر چهار مهارت لازم برای آیلتس به همراه تمرینات کافی با توضیحات کامل می باشد.

بدین ترتیب شما با این دوره ها، از شرکت در هر گونه کلاس حضوری بی نیاز خواهید بود. همچنین می توانید در دوره های آنلاین آیلتس شرکت کنید. این دوره ها کلاس های رفع اشکال لایو را نیز دربرگرفته و شما می توانید با اطمینان کامل در آزمون آیلتس شرکت نمایید.

به جز موارد بالا، روزانه شما باید حداقل 10 ترکیب انگلیسی و کلمات جدید را برای 9 موضوع رایج در آیلتس (جرم، تحصیل، سلامت، رسانه، کار، انرژی و محیط زیست، ترافیک، مردم، خانه) یاد بگیرید.

مطالعه بیشتر: تکنیک های موثر در پاسخ به سوالات reading آیلتس

با سه روش کاربردی زیر برای تمرین و یادگیری شما می توانید مهارت های خود را بهبود بخشیده و بهترین نمره را کسب کنید:

  • سعی کنید حداقل 4 ساعت در روز و یک ساعت برای هر بخش وقت بگذارید.
  • روی مطالب سخت تمرکز کنید و زمان بیشتری را برای تمرین آنها اختصاص دهید.
  • یکی از بهترین نکات این است که بفهمید کجا بیشتر اشتباه می کنید و بر آنها غلبه کنید.

چگونه در یک ماه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

اگر نگران آزمون آیلتس و نمره بالا در یک ماه هستید و از طرفی زمان زیادی ندارید، می توانید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- مهارت های نوشتن در مقابل خواندن

لازم نیست خیلی روی مهارت خواندن تمرکز کنید و بهتر است متن داده شده را با دقت بخوانید. سعی کنید زمان بیشتری را به نوشتن اختصاص دهید. 

- یادگیری گرامر

برای کسب نمره بالا در آیلتس باید گرامر را به خوبی تمرین کنید.

- بهبود مهارت های شنیداری و گفتاری

با تماشای چندین فیلم انگلیسی می توانید مهارت های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنید.

- یادگیری لغات با موثرترین روش 

برای یادگیری لغات، کلمه جدید را در یک دفترچه یادداشت کنید و به طور مکرر آنها را بیان نمایید. در صورت دسترسی به اینترنت، می توانید از فرهنگ لغت آنلاین برای یادگیری نحوه تلفظ آنها استفاده کنید.

جمع بندی

به جز موارد بالا که برای رسیدن به نمره بالا در آیلتس ذکر شد، شما همچنین باید در مورد انواع مختلف سوالات و نحوه پاسخگویی به آنها آگاهی داشته باشید. نکته مهم در مورد آیلتس این است که آن نسبتاً قابل پیش بینی است. به عنوان مثال، اگر در حال انجام تکلیف نوشتن آکادمیک 1 هستید، فقط باید یاد بگیرید که چگونه خلاصه ای از حداقل 150 کلمه را در پاسخ به یک نمودار خاص (نمودار میله ای، خطی یا دایره ای)، جدول، نمودار یا فرآیند بنویسید تا به امتیاز مورد نظر دست یابید.

در نهایت فراموش نکنید که رسیدن به نمره های بالا در آیلتس طی یک ماه، چالشی بزرگ بوده و باید با به کارگیری موارد بالا، زمان محدود خود را به حداکثر رسانده و بالاترین امتیاز را کسب کنید.

  • هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است