بهترین کتاب های یادگیری لغت زبان انگلیسی

1400/12/18 243

امروزه یادگیری لغت انگلیسی به واسطه روش های مختلفی امکان پذیر است، اما در هر حال، بهترین روش برای شروع، یادگیری از طریق کتاب ها و با کیفیت بالا می باشد. اکثر متخصصین در این زمینه بر این باورند که هیچ روش دیگری نمی تواند اطلاعات زیادی را با این مقدار کم ارائه نمی دهد؛ نه برنامه‌ ها، نه پادکست‌ ها، نه یوتیوب.

حتی یادگیری لغت انگلیسی با مفاد آموزشی رایگان هم هزینه بر است و آن چیزی نیست جز وقت شما. هر چقدر زمان بیشتری را صرف یک برنامه آموزشی با طراحی ضعیف کنید، زمان کمتری برای اهداف و علایق دیگر خواهید داشت.

به جز این شما می توانید در دوره های آموزشی در برخی از آموزشگاه های نامدار نظیر پل آیلتس شرکت کرده و به مهارت های خود در زمینه زبان انگلیسی را ارتقا دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه با چند کتاب یادگیری لغت زبان انگلیسی آشنا خواهیم شد که به دسته های زیر سازماندهی شده اند: بهترین کتاب واژگان، بهترین کتاب های گرامر آیلتس، بهترین کتاب ها برای صحبت کردن و تلفظ.

بهترین کتاب ها برای بهبود واژگان انگلیسی کدامند؟

یک راه بسیار رایج برای یادگیری لغت انگلیسی این است که ابتدا به آن کلمه در زبان مادری خود فکر کنید و سپس ترجمه انگلیسی آن را جستجو نمایید. اما می توان به راحتی تشخیص داد که چه افرادی این عادت بد را انجام می‌دهند، زیرا آنها برای صحبت روان - حتی پس از سال‌ها مطالعه انگلیسی - در تلاش هستند.

از طرفی دیگر، وقتی می شنوید که مردم در 6 ماه انگلیسی یاد می گیرند، یک دلیل این است که از کتاب های خوب برای یادگیری روشمند کلمات جدید در زبان انگلیسی استفاده می کنند:

- کتاب English Vocabulary Builder

سریع ترین راه برای یادگیری لغت انگلیسی استفاده از تصاویر است. به هر حال، بخش بزرگی از مغز شما به پردازش اطلاعات بصری اختصاص دارد. برای مثال نوزادان اولین کلمات خود را از این طریق یاد می گیرند. 

کتاب های زیادی وجود دارد که می توانید از آموزش های تصویری آن بهره مند شوید.  برای بزرگسالان، English Vocabulary Builder توصیه می شود که شامل بیش از 3000 کلمه و عبارت مربوط به اشیا، اعمال و موقعیت های معمولی است. همچنین جلدهایی از آن برای یادگیری گرامر، اصطلاحات و عبارات تجاری وجود دارد.

- کتاب English Collocations in Use (Cambridge)

همانطور که می دانید یادگیری یک لغت انگلیسی جدید می تواند دشوار باشد. شما باید یاد بگیرید که معنی آن چیست، چگونه آن را تلفظ کنید، املای آن را فراگرفته، و در نهایت چگونه آن را در یک جمله به کار ببرید. اما این سؤال نیز وجود دارد که چگونه می توان از این کلمه به طور طبیعی مانند یک زبان مادری استفاده کرد.

مطالعات بیشتر: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی طبیعی، باید مدتی را صرف مطالعه کالوکیشن ها یا collocations کنید. دانشگاه کمبریج مجموعه ای از کتاب ها را تألیف نموده که می تواند به شما در یادگیری این عبارات فریبنده کمک کند. همچنین، در صورتی که بخواهید دایره لغات خود را حتی بیشتر گسترش دهید، آنها کتاب های مشابهی برای یادگیری افعال و اصطلاحات عبارتی دارند.

- کتاب Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD)

دانشگاه آکسفورد به دلیل ایجاد یکی از بزرگترین لغت نامه های انگلیسی (با 600000 مدخل) مشهور است. مهمتر از همه آنکه، متخصصین آنها Oxford 3000 را نیز روانه بازار نموده اند. این فهرستی از مفیدترین و پرکاربردترین کلمات در کشورهای انگلیسی زبان است. به گفته این کارشناسان، زمانی که این 3000 کلمه را یاد بگیرید، می توانید 80 تا 90 درصد مکالمات انگلیسی، وب سایت ها، روزنامه ها و غیره را به خوبی درک کنید.

این 3000 کلمه همچنین به شما این امکان را می دهد که هر کلمه را در فرهنگ لغت Oxford Advanced Learner's Dictionary، یک فرهنگ لغت ویژه برای دانش آموزانی که علاقه مند به حضور در دانشگاه انگلیسی زبان هستند، درک کنید. 

OALD شامل بسیاری از ویژگی های خاص و تمایز برای یادگیری لغت انگلیسی است که نمی توانید آنها را در فرهنگ لغت های دیگر بیابید، مانند مترادف ها و ترکیب ها. همچنین می‌توانید نسخه اپلیکیشن آن را در تلفن هوشمند خود دانلود کرده وکلمه‌ای را که می‌خواهید در آن جستجو نمایید.

بهترین کتاب ها برای بهبود مهارت های صحبت کردن

به جز کتاب های مذکور که برای یادگیری لغت انگلیسی پیشرو بودند، شما می توانید بیدن منظور از کتاب های زیر نیز برای بهبود مهارت های صحبت کردن خود بهره گیرید. به طور کلی بهترین روش برای این کار، تمرین با یک معلم خصوصی یا دوستان انگلیسی زبان است.

اما می‌توانید در کنار آن، از چند کتاب خوب، مانند کتاب‌های زیر، چیزهای زیادی درباره صحبت کردن بیاموزید:

- کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect)

اگر می‌خواهید در مکالمه با دوستان، همکاران یا اعضای خانواده انگلیسی ‌زبان احساس راحتی داشته باشید، ما کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect) را توصیه می نماییم؛ مکالمه انگلیسی توسط ناشر آمریکایی مک‌گرو هیل.

این کتاب عبارات و اصطلاحات رایج را از طریق مکالمات، توضیحات مفصل و تمرین‌ برای موقعیت‌هایی مانند موارد زیر ارائه می دهد:

  • معرفی خود و دیگران
  • ابراز عقاید، دوست داشتن ها و ناپسندها
  • بیان خواسته ها و نیازها
  • روایت یک داستان یا بازگویی یک گفتگو

همچنین می‌توانید به ضبط‌های صوتی مکالمات در وب ‌سایت آن‌ها یا از طریق برنامه‌ های رایگان اندروید و آیفون گوش دهید.

- کتاب Ship or Shee

یکی دیگر از کتاب های بسیار خوب که با آن می توانید به یادگیری لغت انگلیسی و مکالمه در خانه بپردازید، کتاب Ship or Sheep است. این مجموعه که توسط کمبریج منتشر شده است می تواند به شما کمک کند تا کلمات و جملات انگلیسی را به طور واضح و طبیعی تلفظ کنید.

مطالعات بیشتر: چطوری مهارت اسپیکینگ و مکالمه انگلیسی خود را بهتر کنیم؟

مشابه با English Grammar in Use، این کتاب ساختاری دارد که نیازی به شروع از ابتدا ندارید. در واقع، هر واحد از آن روی یک صدای خاص (شامل 24 صامت انگلیسی و 19 صدای مصوت مختلف) تمرکز دارد.

همچنین دیالوگ‌های نمونه، تمرینات و بازی ‌هایی وجود دارند که می‌توانید با یک پارتنر تحصیلی، همکلاسی یا معلم خصوصی انجام دهید.

سخن پایانی

امروزه گرچه ممکن است بتوانید تمام روز با گوشی هوشمند خود کار کرده و به یادگیری لغت انگلیسی بپردازی، اما چیزی منحصر به فرد در مورد نشستن برای خواندن یک کتاب واقعی وجود دارد. در حقیقت، کتاب های یادگیری لغت زبان انگلیسی برای کسانی از شما که علاقه مند به بهبود مهارت های انگلیسی خود هستند می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.

کتاب هایی که در بالا معرفی شدند می توانند شما را برای رسیدن به این هدف یاری رسانند. به جز این شما می توانید با بهره گیری از دوره های آموزشی برتر نظیر پل آیلتس، گامی جلوتر از بقیه برداشته و با صرفه جویی در زمان به موفقیت های بالای خود در این زمینه دست یابید.

  • هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است