نحوه نوشتن نامه رسمی در آیلتس

1401/02/04 822

نوشتن نامه رسمی در آیلتس از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از این رو شما باید مهارت این تسک را به خوبی کسب کنید. برای این تسک، از شما خواسته می شود که در مورد یک موضوع یا موقعیت، نامه ای رسمی، غیر رسمی یا نیمه رسمی حداقل به میزان 150 کلمه بنویسید.

به طور کلی، نامه ها بر اساس انواع متفاوتی از محتواها نوشته می شوند و همین امر یعنی سبک نوشتن می تواند تأثیرگذاری آن را چندین برابر نماید. در حقیقت، شما باید بدانید برای مثال در نامه های رسمی چه نوع لحن و یا عباراتی را به کار برید. البته شایان ذکر است که این تسک با تمرین و بهره گیری از دوره های آنلاین آمادگی آیلتس بسیار آسان بوده و می توانید امتیاز بسیار خوبی را در نمره آیلتس کسب کنید.

نوشتن نامه در آیلتس شامل، نامه های رسمی، نیمه رسمی، دوستانه و غیر رسمی می شود که در این مقاله قصد داریم به در مورد نامه نگاری رسمی توضیح دهیم. 

منظور از نامه رسمی چیست؟

نامه رسمی نامه ای است که شما برای شخصی که نمی شناسید، مانند افراد حرفه ای، مقامات، شرکت ها، فروشگاه ها، هتل ها و غیره می نویسید. به طور خلاصه، نوشتن نامه رسمی برای افرادی است که شما، شخص یا حرفه او را نمی شناسید و با یک کلام رسمی با او صحبت می کنید.

پیشنهاد نویسنده : نکات آزمون آیلتس + کارهایی که باید در روز امتحان انجام دهید

نمونه سوالات نامه رسمی مطرح شده در آزمون آیلتس عبارتند از:

شما اخیراً از یک فروشگاه اسباب بازی به صورت آنلاین خریده نموده و متوجه شده اید که در این فروشگاه آنلاین کسی به درستی خرید شما را پیگیری نمی کند. برای همین، نامه ای به مدیر آنجا نوشته و این شکایت خود را با او در میان می گذارید.

شما باید در این نامه: 

  • جزئیات سفارش خود را ارائه دهید
  • توضیح دهید که مشکل چیست 
  • آنچه را که می خواهید فروشگاه برای شما انجام دهد را پیشنهاد دهید

قالب نوشتن نامه رسمی

نوشتن نامه رسمی با "سلام و عرض ادب" آغاز می شود. در واقع، شما باید نامه را با کلمه "dear" شروع کنید و هرگز در این نوع نامه ها، نام فرد گیرنده را مورد خطاب قرار ندهید. در عوض باید خانم یا آقا را به کار ببرید.

برای مثال: Dear Sir/Ma’am

پاراگراف اول 

در این پارگراف به طور خلاصه هدف نامه خود را می نویسید. اگر برای شما سوال است که هدف نامه  در کدام قسمت سوال مطرح میشود ، در پاسخ باید بگویم که هدف نامه درست قبل از bullet point ها نوشته می شود. 

مطالعات بیشتر : چگونه در یک ماه نمره بالا در آیلتس بیاوریم؟

پاراگراف اولیه نامه رسمی، هدف نامه و هر آنچه را که قرار است مطرح کنید شامل می شود. در پاراگراف های بعدی به bullet point ها می پرازید. 

- پاراگراف دوم، سوم و چهارم برای نوشتن نامه رسمی

این پاراگراف  ها شامل جزئیات پشتیبان بوده و تمام نکات ذکر شده در مورد مشکل یا درخواست شما را پوشش می دهد. به عبارت دیگری شما در این قسمت ها به تک تک bullet point ها می پردازید. 

- The complimentary closure یا نوعی عرض ادب در پایان نامه

با نوشتن چند کلمه در پایان بخش اصلی نامه یا همان بدنه، شما می توانید شانس رسیدگی بهتر به نامه خود را افزایش دهید. برای مثال:

Looking forward to hearing from you 

I look forward to a positive response from your end.

پایان

پایان نامه رسمی شامل تشکر و قید نام کامل شما است. برای مثال:

Yours Sincerely

Apoorva Dua

نمونه ای از نحوه نوشتن نامه رسمی

Dear Sir/Ma’am, (OPENING SALUTATION)

I am writing this letter to ________________ (purpose of the letter )

____________________________ (bullet point 1 )

____________________________(bullet point 2 )

____________________________ (bullet point 3 )

I look forward to a positive response from your end. (COMPLIMENTARY CLOSURE)

Yours Sincerely

 Garima Verma (CLOSING SALUTATION)

لحن نامه رسمی

لحن نامه رسمی باید مودبانه باشد و برخلاف کلمات غیر رسمی، نمی توانید از کلمات اختصاری استفاده کنید. در به عبارتی کاربرد این کلمات یا عبارات، شما را در نامه غیرحرفه ای جلوه می دهد.

جمع بندی

از مطالب بالا احتمالا متوجه شده این که نوشتن نامه رسمی در آیلتس باید به چه صورت باشد. در انتها مجددا یادآور خواهیم شد که تعداد کلمات نامه شما نباید باید بیش از 150 کلمه باشد. همچنین اگر کمتر از این حد مجاز بنویسید ممکن است امتیاز خود را از دست بدهید. علاوه بر این لازم به ذکر است که از اشتباهات گرامری یا املایی خودداری کنید.

به خاطر داشته باشید که با "تمرین" و بهره گیری از دروس گام به گام مجموعه هایی نظیر "پل آیلتس" می توانید "نوشتن نامه رسمی" این مهارت مهم در زبان انگلیسی را مدیریت کنید. با تمرین و نوشتن، شما مهارت های مدیریت زمان آموخته و با افزایش و بهبود عملکرد واقعی خود در این آزمون دست خواهید یافت. 
 

  • هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است